Filmoteka 1.45

Masz jakiś problem z programem?
Napisz. Spróbujemy pomóc.
waldestar
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 15:29

Filmoteka 1.45

Post autor: waldestar » 19 maja 2010, 15:39

Witam wszystkich.Mam mały problem dotyczący Filmoteki 1.45 otóż wcześniej używałem programu do katalogowania Kolekcjoner Divx ale bardziej spodobał mi się ten program więc chciałem przenieść dane z tamtego programu do tego.W kolekcjonerze Divx wyeksportowałem plik do Excela następnie dodałem wiersz i nazwałem kolumny dopasowane do Filmoteki i zapisałem to jako plik tekstowy rozdzielany znakami tabulacji i tu pojawia się problem przy próbie importu tego pliku do Filmoteki wyskakuje taki błąd:I/O error 32. I za nic nie mogę przenieść danych a jest tego sporo i nie chciałbym wpisywać tego ręcznie.Proszę o pomoc.

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Filmoteka 1.45

Post autor: Pacer » 19 maja 2010, 16:17

Witam.
Otóż sprawa jest prostsza niż się wydaje. Już kiedyś była sprawa poruszana tego importu i chodzi o to, że jak zapiszesz Excelem ten plik txt na dysku to musisz bezwzględnie całkowicie zamknąć Excela, gdyż on nie pozwala innym programom na dostęp do tego pliku. Dobrze, że zwróciłeś moją uwagę na ten błąd, spróbuję poprawić to tak, aby już nie było problemu z tym Excelem. Napisz czy się udało. Gdyby jeszcze były problemy to prześlij bazę na mój email to postaram się Ci to zaimportować. Pozdrawiam

waldestar
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 15:29

Re: Filmoteka 1.45

Post autor: waldestar » 19 maja 2010, 16:55

Dzięki Pacer dane przeniesione w sekundę a ja się tak męczyłem wczoraj cały dzień zamiast od razu zadać pytanie odpowiedniej osobie.I oczywiście cały czas próbowałem przenieść dane z włączonym Excelem w tle.Jeszcze raz wielkie podziękowania.I tak jeszcze przy okazji jest jakaś możliwość pobrania info z filmweb do kilku filmów na raz?

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Filmoteka 1.45

Post autor: Pacer » 19 maja 2010, 23:54

Na razie nie ma hurtowego pobierania danych o filmach z internetu, ale mam już taki wstępny pomysł jak to zrealizować. Proszę sprawdzać kolejne wersje. Pozdrawiam

waldestar
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 15:29

Re: Filmoteka 1.45

Post autor: waldestar » 20 maja 2010, 20:24

Witam ponownie. Jako,że używam Filmoteki od dwóch dni mam kolejne pytanie.Otóż wczoraj pobierałem dane z filmweb do swojej bazy i wszystko się ściągało bez najmniejszych problemów natomiast dziś jest problem po wciśnięciu przycisku wyszukaj znajduje nie wszystkie tytuły a jak już znajdzie to jest tytuł a zamiast roku produkcji napis h3 i ściąga się dużo dłużej i tylko gatunek,kraj produkcji i reżyser bez obsady,opisu,obrazka i tu pytanie czy to wina programu czy strony filmweb może zbyt obciążony serwer itp.

Matello

Re: Filmoteka 1.45

Post autor: Matello » 20 maja 2010, 21:40

podejrzewam że wina może stać po stronie filmwebu. Strona się ostatnio zmieniła więc możliwe że nie jest już kompatybilna z filmoteką :) pozostaje czekać na aktualizację :-)

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Filmoteka 1.45

Post autor: Pacer » 20 maja 2010, 21:48

Przed chwilą to sprawdziłem. Matello mnie ubiegł i ma rację. Filmweb całkowicie zmienił projekt strony, pozmieniał też linki i skrypt w Filmotece całkowicie padł. Zauważyłem też, że pojawiły się problemy ze skryptem pobierania danych z onetu. Te skrypty to będzie teraz priorytetowa sprawa, zajmę się tym w ten weekend i postaram jak najszybciej wypuścić nową wersję. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 maja 2010, 13:05 przez Pacer, łącznie zmieniany 1 raz.

waldestar
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2010, 15:29

Re: Filmoteka 1.45

Post autor: waldestar » 24 maja 2010, 19:38

Mam kolejne pytanie odnośnie obsługi programu.Otóż wcześniej wpisałem sobie do bazy danych tylko tytuły filmów i numery CD po jakimś czasie chciałem sobie uzupełnić dane z czytując parametry z płyt i tu jest problem jak jest film dwupłytowy i dodaje przyciskiem Doczytaj parametry to mi dopisuje pierwszą płytę ok i jak doczytam drugą to mi nie sumuje tylko podmienia parametry mam na myśli rozmiar i czas trwania,a jak chcę dodać parametry przyciskiem filmy wieloplikowe to mi tworzy kolejną pozycję a nie dodaje w tej pozycji którą uzupełniam.
I kolejne pytanie jak chcę dodać film dvd jeżeli film jest nagrany na płycie bez żadnych reklam,dodatków itp. to jest ok wczyta parametry jak należy a jeżeli jest coś dodatkowego na płycie to jest problem z czytać jak doda rozmiar to nie doda czasu trwania przeważnie są same zera jak próbuje dodać film dvd jako wieloplikowy to wczytuje pierwszy wskazany plik i dalej nic już nie chce dodać.

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Filmoteka 1.45

Post autor: Pacer » 25 maja 2010, 21:44

To faktycznie może być problem. Na razie nie mam pomysłu na szybkie rozwiązanie, ale ja sobie to dokładnie posprawdzam co opisałeś i spróbuje znaleźć na to jakiś złoty środek. Zanotowałem to na swojej liście i będę nad tym myślał.

ODPOWIEDZ