Import plików

Masz jakiś problem z programem?
Napisz. Spróbujemy pomóc.
CompKiller
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2013, 20:24

Import plików

Post autor: CompKiller » 25 lut 2013, 21:21

Mam pytanie - jakie sa kontrole podczas importu z pliku xls?
Mam plik wygenerowany przez generator(zgodny z standardem opisanym w opcji filmoteki) - podczas zaczytywania pliku dostaje komunikat:
"Nie można otworzyć pliku, gdyż prawdopodobnie nie zamknąłeś EXCELA który blokuje plik z danymi"
Zasadniczo na pliku nie mam żadnego aktywnego uchwytu (ani excel, ani żaden inny program) więc pytanie jakie są dodatkowe kontrole - aby zweryfikować plik pod tym kątem.

Co do generatora to działa tak, że z Filmoteki eksportuje plik - zaczytuje do EXCELA gdzie Makro na podstawie dostępnych danych uzupełnia kolumny danych i zapisuje jako TEKST (oddzielany znakami tabulacji) który potem wczytuje do Filmoteki.

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Import plików

Post autor: Pacer » 25 lut 2013, 21:59

kontrole? a co to znaczy bo nie bardzo rozumiem? Po prostu Filmoteka próbuje otworzyć dostęp do pliku, aby móc z niego czytać, jeżeli wystąpi błąd krytyczny, to wyskakuje ten o to komunikat, nic więcej się nie dzieje.

Podeślij mi ten plik na mój email jeżeli nie jest on tajemnicą, zaimportuję to u siebie i zobaczę z czym jest problem bo tak to ciężko mi zgadywać czemu się tak dzieje. Najczęściej jest tak, że jakiś inny program w uchwycie trzyma plik i Filmoteka nie może go otworzyć.

CompKiller
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2013, 20:24

Re: Import plików

Post autor: CompKiller » 25 lut 2013, 22:10

1. Pliczek wysłałem
2. Chodziło mi o to jakie dane sprawdza przed próbą importu:
zakładam, że:
a) najpierw ustawia plik do odczytu (tu może mieć problem jak jakiś proces ma uchwyt do zapisu - bo będzie konflikt)
b) kontroluje dane na podstawie nazwy kolumny w pliku i porównuje dane w kolumnie z nimi - jak sie nie zgadza - to by nie rozwalić bazy - nie pozwoli zapisać danych.
Mniemam, że coś w pliku jest niezgodnego z pkt. b - dlatego chciałem sprawdzić o co chodzi :P

3. BTW. Malutka ustereczka:
W przypadku pustej świeżej bazy danych - zakończona błędem procedura importu dodaje wiersz (zawsze) - jeżeli import zwraca error - to dobrze byłoby ostatni wiersz (ten wstawiony do importu) kasować.

ODPOWIEDZ