1.43 - Pendrive + jak wygląda baza od środka [Rozwiązany]

Masz jakiś problem z programem?
Napisz. Spróbujemy pomóc.
PauloK
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2010, 21:28

1.43 - Pendrive + jak wygląda baza od środka [Rozwiązany]

Post autor: PauloK » 04 maja 2010, 12:49

Otóż mam dość spora kolekcje filmów.
Wrzuciłem już wszystkie do bazy, wszystko było w porządku, więc zacząłem uzupełniać dane ...
Po uzupełnieniu 300 wpisów program się wysypał ...
więc zerkam do folderu Covers i co widzę ? ... krzaczki :P
Obrazek
szczegóły tych plików też były imponujące (rozmiary 1,8GB 2,5GB 2,9GB 3,5GB - a pendrive ma pojemność 2GB:P)
Daty też są ciekawe :P
Obrazek
w bazie tez takowe krzaczki spotkałem ... plik bazy niestety się nie uruchamiał. Pojawiał się komunikat wystąpiły błędy i program otwierał pustą bazę.

Straciłem kilka dni katalogowania i nie jestem pewien czy się to nie powtórzy .. :evil:

Win XP SP3, program umieszczony na pendrivie.

//Temat zmieniony - kc1991

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: filmoteka 1.43

Post autor: Pacer » 04 maja 2010, 16:30

Witam, aż ciężko mi uwierzyć, że Filmoteka mogła takie coś stworzyć. Filmoteka korzysta z podstawowych systemowych sposobów zapisu, nic więcej i nic mniej. Sprawdziłem przed chwilą na dwóch różnych pendrive'ach u siebie jak pracuje i zapisuje Filmoteka i wszystko jest ok. Poszukałem na necie podobnych przypadków, jakie spotkały Ciebie i rozwiązania są dwa, oba bardzo prawdopodobne. Pierwsze to, że kupiłeś np. na allegro lub w innym niesprawdzonym miejscu od jakiegoś oszusta trefny penek, to bardzo częsty proceder, poczytaj o tym na necie. Oszuści sprzedają penki np. 64MB przerobione, że wyświetlają się, jako np. 2GB, ale gdy próbujesz coś na nie skopiować to dane nadpisują się powodując masę błędów i krzaków dokładnie tego typu, co pokazałeś na screenach. Drugim przypadkiem mogą być typowe wirusy pendrive'wowe, które po odpaleniu czekają na dane przesyłane na penka, aby je przerabiać na krzaki nie do użycia. Podsumowując, nie przywiązuj tego incydentu do Filmoteki bo jestem przekonany, że to nie Filmoteka stworzyła takie pliki, a sama padła ofiarą problemów z zapisem w wyniku czego uszkodziła się baza danych. Na przyszłość zapisuj bazę na dysku i rób w oddzielnych miejscach jej kopię zapasową.
Pozdrawiam.
Ps. na necie możesz znaleźć programy do sprawdzenia rzeczywistego rozmiaru swojego pendrive'wa.

PauloK
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2010, 21:28

Re: filmoteka 1.43

Post autor: PauloK » 04 maja 2010, 17:28

Twoje wyjaśnienie jest logiczne i sensowne.
W takim razie sory za pomyłkę - pierwszy raz ten pendrive mi odwalił takie cudo - wcześniej było wszystko w porządku, dlatego skojarzyłem zaistniałą sytuacje z Filmoteką :)

Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy kolejne kolumny (patrząc na układ filmoteki) są w bazie w jakiś sposób rozdzielane ?
Czy to po prostu leci jedno za drugim (wierszami)? rozumiem że jak jest pusty wiersz to pusta kolumna :P

Spróbuję pokombinować z tą bazą - może uda mi się ją naprawić :D Choć w to wątpię :P

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: filmoteka 1.43

Post autor: Pacer » 08 maja 2010, 12:37

Czy kolejne kolumny (patrząc na układ filmoteki) są w bazie w jakiś sposób rozdzielane ?
Czy to po prostu leci jedno za drugim (wierszami)? rozumiem że jak jest pusty wiersz to pusta kolumna :P

Naprawdę, nie rozumiem pytania :)
Kolumny z wierszami nie są ze sobą skorelowane w ten sposób, w który opisujesz.
Każda kolumna zawiera określony typ danych. Każdy wiersz za pomocą różnych danych opisuje jeden film.

PauloK
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2010, 21:28

Re: filmoteka 1.43

Post autor: PauloK » 08 maja 2010, 13:29

chodzi jak są ułożone dane w bazie

Sad
Posty: 45
Rejestracja: 11 kwie 2010, 09:36
Lokalizacja: Mikołów

Re: filmoteka 1.43

Post autor: Sad » 09 maja 2010, 09:22

Otwórz w notatniku plik bazy ;>

Zablokowany