Labele dysku - warto wykorzystać

Czyli co chciałbyś aby było w filmotece.
apaw
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2012, 15:24

Labele dysku - warto wykorzystać

Post autor: apaw » 27 sie 2012, 21:08

Witam i od razu przechodzę do rzeczy.

1) Zamiast albo oprócz litery dysku, na którym nagrane są filmy, proponuję zapamiętywać Label dysku. Dzięki temu unikniemy problemów związanych z różnym podmapowywaniem tego samego dysku wskutek - na przykład - podłączenia jakiegoś urządzenia do portu USB (aparat fot., komórka, pendrive...). Mówiąc krótko: litera dysku nie jest jednoznacznym identyfikatorem (na dłuższą metę), i jeśli w ogóle powinna być w użyciu jako oznaczenie lokalizacji, to uzupełniona jakimś stałym symbolem. W naturalny sposób przeznaczony jest do tego label dysku. Ja wiem, że mało kto nazywa dyski za pomocą labeli... ale to już problem po stronie użytkowników, bo zamysł Labela jest słuszny.

2) Drugi wniosek płynie w sumie z pierwszego. Chodzi mi o katalogowanie płyt CD i DVD. Otóż część osób nagrywa i składuje archiwum filmów na płytach. W ich przypadku użycie stałej litery napędu jest już zupełnie niepraktyczne i nic nie mówi, którego dysku należy szukać. W tym przypadku również proponuję użyć Label dysku, ewentualnie z możliwości reedycji z poziomu aplikacji (oczywiście zmiana będzie obowiązywała tylko w bazie danych aplikacji).

Pozdrawiam
Adam

eugon
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2012, 16:31

Re: Labele dysku - warto wykorzystać

Post autor: eugon » 17 lut 2013, 13:38

apaw pisze:
1) Zamiast albo oprócz litery dysku, na którym nagrane są filmy, proponuję zapamiętywać Label dysku. Dzięki temu unikniemy problemów związanych z różnym podmapowywaniem tego samego dysku wskutek - na przykład - podłączenia jakiegoś urządzenia do portu USB (aparat fot., komórka, pendrive...). Mówiąc krótko: litera dysku nie jest jednoznacznym identyfikatorem (na dłuższą metę), i jeśli w ogóle powinna być w użyciu jako oznaczenie lokalizacji, to uzupełniona jakimś stałym symbolem. W naturalny sposób przeznaczony jest do tego label dysku. Ja wiem, że mało kto nazywa dyski za pomocą labeli... ale to już problem po stronie użytkowników, bo zamysł Labela jest słuszny.
Wczoraj zainstalowałem, uruchomiłem wersje filmoteki 1.56. Podczas importowania filmów, faktycznie przypisuje on litery dysków.
Ale jest proste rozwiązanie tego problemu, przynajmniej ja tak uważam. Mam dysk 2TB na nim przechowuje filmy, czasami zdarzy się pożyczyć dysk "znajomym" na nim mam filmotekę by można przeglądać bez problemu filmy.
Ja zrobiłem to tak Mam folder "Spis Filmów" w nim zamieszczam aplikację filmoteka 1.56 wraz z swoją bazą danych, ale dodatkowo w tym folderze tworze nowy folder"Filmy" gdzie mam swoja całą kolekcje filmów.
Teraz wystarczy, że w programie po dodaniu filmu wejdziemy na "Uzupełnij" dalej na "Parametry" i w polu ścieżka "H:\-_- SPIS FILMÓW -_-\Filmy\Premium Rush\" usuniemy początek i pozostanie nam "Filmy\Premium Rush\" wracamy na "O filmie" dajemy zapisz. I w tym momencie, może obojętnie kto otworzyć bazę i bezie miał dostęp do filmu, pozbywamy się litery, i otrzymujemy bezpośredni dostęp, i nie martwimy się o literki/
Mam nadziej, że jakoś zrozumiale to napisałem.

Pozdrawiam Eugon

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Labele dysku - warto wykorzystać

Post autor: Pacer » 18 lut 2013, 00:40

Eugon nie wiem czy zauważyłeś to jest dość stary temat i w zasadzie problem w którym chciałeś pomóc już został rozwiązany bo dodałem jakiś czas temu w opcjach możliwość ustawienia względnej ścieżki do okładek wtedy w ogóle nie zajmujesz się ścieżkami, pilnuje już tego Filmoteka. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ