Karta HTML i Wstęga Menu i takie tam drobiazgi

Czyli co chciałbyś aby było w filmotece.
Jacek

Karta HTML i Wstęga Menu i takie tam drobiazgi

Post autor: Jacek » 29 kwie 2010, 08:41

1.Przydałby się przycisk w zakładce menu Opcje wyłączający z widoku tą kartę.
2.W wersji 1.44 przy wybraniu opcji Wyłącz menu Wstęga pojawia się błąd "Could not obtain OLE control window handle" i program się wykłada, w wersji 1.43 nie było problemu
3. Można by dodać przyciski skocz do ostatniego/ pierwszego rekordu
4. Zakładka Menu Plik proponuje zmienić nazwę przycisk Dodaj plik na Zaimportuj Bazę Filmów i przenieść go do sekcji Baza
5. Zakładka Menu Filmy przycisk Wyszukaj Filmy - dodać możliwość wskazania które filmy chcemy dodać do bazy (teraz dodaje wszystkie)
6. Zakładka Menu Filmy przycisk Autoodczyt CD - dodać rozpoznawanie filmów DVD

kc1991
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2010, 22:14

Re: Karta HTML i Wstęga Menu i takie tam drobiazgi

Post autor: kc1991 » 29 kwie 2010, 21:24

Co do pytania nr 1 to jest taka opcja. Wejdź w opcje -> zakładka nr3 i odznacz "karta filmu w tabeli głównej".

Jacek
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2010, 07:13

Re: Karta HTML i Wstęga Menu i takie tam drobiazgi

Post autor: Jacek » 30 kwie 2010, 07:32

kc1991 pisze:Co do pytania nr 1 to jest taka opcja. Wejdź w opcje -> zakładka nr3 i odznacz "karta filmu w tabeli głównej".
To prawda ale czasami prościej jest mieć "na wierzchu" przycisk którym możesz ukryć/odkryć podgląd

Dodam jeszcze parę propozycji :
1. wpisana do księgi gości: Czy można by wprowadzić zmiany związane z wypożyczaniem. Chodzi o to aby przy wypożyczaniu pamiętał listę osób którym wypożyczamy razem z e-mail (teraz wszystko trzeba wpisywać ręcznie)oraz w momencie wyboru nazwiska automatycznie nadawał aktualną datę wypożyczenia (możliwą do edycji). A w liście filmów pozycja wypożyczona była podświetlona.

2. przydałby się jakiś skrypt czyszczący katalog Covers. W momencie błędnego pobrania informacji o filmie (nie ten który chcieliśmy), lub usunięciu z bazy jakiejś pozycji w katalogu tym pozostają "śmiecie" w postaci niepotrzebnych plakatów. Przy małej ilości można jakoś nad tym zapanować ręcznie ale po jakimś czasie gdy urośnie baza jest to trudne.

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Karta HTML i Wstęga Menu i takie tam drobiazgi

Post autor: Pacer » 30 kwie 2010, 12:27

Witam
odpowiedź na pierwszy post Jacka:
ad.1 będzie.
ad.2 W żaden sposób nie udało mi się namierzyć czy wygenerować tego błędu. Podaj proszę więcej informacji, jaki system? Czy miałeś bazę wczytaną? Czy były w niej dane? Czy błąd się powtórzył? Potrafisz podać czynności jakie należy wykonać, aby go zobaczyć?
ad.3 Dobry pomysł, myślę, że gdzieś je wcisnę.
ad.4 Faktycznie jest tam mała nieścisłość słowna powinno być "dodaj bazę", aby było wiadomo o co chodzi. Będzie zmienione.
ad.5 Sprawdzę możliwość realizacji i możliwe, że dodam ten pomysł.
ad.6 Autoodczyt CD tylko się tak nazywa i chyba zmienię nazwę. Czyta również płyty dvd, jeżeli tak nie jest to proszę o tytuły filmów oraz informację jakie wystąpiły problemy.

odpowiedź na drugi post Jacka:
ad1. Mam to planach. Będzie realizowane.
ad2. Tak wiem o tej przypadłości, że podczas pobierania danych kopiuje od razu okładkę do katalogu. Poprawię to. Sam pomysł oczyszczenia katalogu Covers muszę przemyśleć.

pozdrawiam

Jacek
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2010, 07:13

Re: Karta HTML i Wstęga Menu i takie tam drobiazgi

Post autor: Jacek » 01 maja 2010, 17:41

Witaj
Pacer pisze: ad.2 W żaden sposób nie udało mi się namierzyć czy wygenerować tego błędu. Podaj proszę więcej informacji, jaki system?
Windows7 Prof
Czy miałeś bazę wczytaną?
TAK
Czy były w niej dane?
TAK
Czy błąd się powtórzył?
TAK
Potrafisz podać czynności jakie należy wykonać, aby go zobaczyć?
Zakładka Opcje klikam na przycisk Wyłącz menu Wstęga. to samo dzieje się gdy wchodzę w Zaawansowane i tam wybieram menu klasyczne
pozdrawiam[/quote]

mirza
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2010, 16:32

Re: Karta HTML i Wstęga Menu i takie tam drobiazgi

Post autor: mirza » 01 maja 2010, 18:31

U mnie na Win 7 też wyskakuje ten błąd.

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Karta HTML i Wstęga Menu i takie tam drobiazgi

Post autor: Pacer » 01 maja 2010, 20:37

Ok, zrobiłem poprawki w miejscu gdzie wydaje mi się, że błąd jest generowany, ale nie mam jak tego sprawdzić. Czy mogę podesłać Filmotekę z tą poprawką komukolwiek, żeby sprawdził czy to działa? Dajcie jakieś namiary emailowe to podeślę, może być na priv.

mirza
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2010, 16:32

Re: Karta HTML i Wstęga Menu i takie tam drobiazgi

Post autor: mirza » 02 maja 2010, 12:27

Pacer pisze:Ok, zrobiłem poprawki w miejscu gdzie wydaje mi się, że błąd jest generowany, ale nie mam jak tego sprawdzić. Czy mogę podesłać Filmotekę z tą poprawką komukolwiek, żeby sprawdził czy to działa? Dajcie jakieś namiary emailowe to podeślę, może być na priv.
Możesz wysłać mi na priv albo e-mail: mirza89(małpa)o2.pl .

Jacek
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2010, 07:13

Re: Karta HTML i Wstęga Menu i takie tam drobiazgi

Post autor: Jacek » 04 maja 2010, 07:42

Dzięki teraz działa. Sprawdzałem też poprawkę związaną z dodawaniem wybranych pozycji filmowych z katalogu - też działa.

ODPOWIEDZ