1.53

Czyli co nowego w filmotece.
Pacer
Administrator
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

1.53

Post autor: Pacer » 26 mar 2012, 01:05

Jak widać na razie moje problemy z dostępem do strony niestety się przedłużają i nie wiem kiedy problem będzie rozwiązany. Bardzo nie podoba mi się taka forma dystrybucji bo wolałbym, aby plik był pobierany z domowej strony, a nie z innych serwisów, gdzie ktoś może się podszyć i podrzucić swój zmodyfikowany plik. Chyba na razie nie mam wyboru, zwłaszcza, że dawno nie było aktualizacji, a widzę po tych wszystkich wiadomościach, że bardzo się jej domagacie. Poniżej zamieszczam listę zmian w nowej wersji oraz linki do pobrania Filmoteki.

+ skrypt filmwebu poprawiono : kraj produkcji, inne tytuly oraz lista wyszukiwania
+ usunięto problem w wizytówce dotyczący niedozwolonych znaków w pliku
+ poprawione nazewnictwo w menu głównym
+ wyłączenie z użytkowania funkcji filmy wieloplikowe, są tworzone nowe procedury
+ poprawiono kontrolę nazw plików okładek pobranych z internetu
+ poprawiono wyświetlanie okładek w karcie html
+ w imporcie danych dodano informacje o nie zamkniętym excelu
+ w imporcie dodano listę nazw kolumn do kopiowania do excela
+ możliwość zmiany rozmiaru okna czyszczenia katalogu covers
+ poprawiono wyśrodkowanie wyświetlania każdego z okien
+ poprawiono zmiane fokusa w głównym oknie programu
+ zmieniony wygląd okna "o programie"
+ dodano długo oczekiwaną funkcjonalność - drukowanie - prosta lista
+ zaktualizowanie biblioteki rozpoznającej kodeki filmów
+ zmieniono wygląd i funkcjonalność okna eksport


oto linki do pobrania nowej wersji:
http://www.filefactory.com/file/2z1cwb9 ... eka1.53.7z
http://www2.zippyshare.com/v/20221261/file.html
http://www.filedropper.com/filmoteka153
http://www.sendspace.pl/file/bdaf2f6005d062ded403fba
http://www.fileimport.com/93gwe9nl3xlw/ ... 53.7z.html
http://www.freefilehosting.net/filmoteka153

Pobierać i żywo komentować na forum, jesteście dla mnie cennym źródłem informacji co należy poprawiać.

Sados
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2011, 13:32

Re: 1.53

Post autor: Sados » 26 mar 2012, 11:21

Dziękujemy bardzo za nową wersję. W tym momencie właśnie ją ściągam i jak tylko odpalę dam znać co i jak :)

Sados
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2011, 13:32

Re: 1.53

Post autor: Sados » 26 mar 2012, 11:29

dziwne ale zaraz po włączeniu wyskoczyło okienko że jest nowsza wersja do pobrania - wersja 1.52... dziwne :/

tak poza tym program działa prawidłowo :) przynajmniej na razie nie znalazłem żadnej usterki i błędu :)

Pacer
Administrator
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: 1.53

Post autor: Pacer » 26 mar 2012, 11:45

Tak, zgadza się, na razie tak niestety będzie, póki nie będę miał dostępu do strony, bo na stronie znajduje się plik z informacjami o aktualizacji. Miejcie to na uwadze, ważne że Filmweb działa bo o to było najwięcej postów :). Niestety admin się nie odzywa, może wyjechał na jakieś wakacje :).

luk86t
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2011, 11:36

Re: 1.53

Post autor: luk86t » 26 mar 2012, 17:03

Dzięki Pacer za zastosowanie mojej sugestii - sortowania ocen względem wartości a nie alfabetu :) Dzięki tez za opcje drukowania.

Moje spostrzeżenia:

- Kolumna numerów filmów na liście stała się bardzo szeroka i nie sposób jej zmniejszyć. Rozumiem że to celowe posunięcie. Według mnie warto byłoby dodać opcje zmiany szerokości tej kolumny. Akurat ta kolumna nie jest tak istotna i chyba lepiej aby na ekranie mieściło się w jednym widoku więcej innych, ważniejszych kolumn jak nazwa filmu, ocena, reżyser, długość filmu itp. Dlatego fajnie by było móc ją zawęzić.

- Może warto by poddać filmotekę liftingowi jeśli chodzi o wygląd programu? Albo dodać więcej opcji do wyboru dla użytkownika? Według mnie w opcjach powinna pojawić się jedna zakłądka - Wygląd programu. I tam do wyboru poza istniejącymi już kolorami wierszy dodatkowe opcje jak np wybór koloru pierwszego wiersza i pierwszej kolumny (obecnie szare nie pasujące do żadnego ze styli wizualnych) Możliwość zmiany koloru karty filmu. Możliwość zmiany koloru "fug" czyli tych przestrzeni pomiedzy poszczególnymi komórkami. Możliwość wyboru kilku rodzajów czcionek na liście i różnych kolorów czcionek. Możliwość wyboru koloru czcionki na karcie filmu. Można też by dodać kilka stylów wizualnych ale chyba jednak najlepiej jak będzie jak najwięcej opcji - żeby każdy mógł sam dostosować wygląd programu do swoich potrzeb. Filmoteka to fajny funkcjonalny program ale brakuje mu jeszcze trochę pod względem atrakcyjności. Jak chcesz przyciągnąć do programu nowych użytkowników to w obecnych czasach musi on wyglądać :)

- możnaby dodać statystyki filmoteki otwierane w nowym oknie po kliknięciu odpowiedniego przycisku na menu. Tam zestawienia, wykresy, informacje dotyczące np łącznego czasu trwania naszych filmów, ilości komedii, filmów akcji np na wykresie kołowym, ile mamy filmów z jakimi aktorami, z jakim najwięcej, z jakim reżyserem mamy najwięcej filmów, średnią z jakiego roku mamy filmy, najstarszy film, najnowszy, przeciętna rozdzielczość, najczęściej używany kodek, wykres słupkowy pokazujący jak rosła w czasie nasza filmoteka i inne duperele :) Na początku można dać tylko jakieś podstawowe informacje i z czasem je uzupełniać, rozbudowywać. Oczywiście wszystko by się generowało automatycznie.

- U góry po prawej jest ikonka "?". Po kliknięciu na nią fajnie jakby były dodatkowo wypisane wszystkie skróty klawiaturowe zastosowane w filmotece.

- Możliwość eksportowania swojej własnej listy filmów na serwer i pobierania jej stamtąd. Przydatne jeżeli formatujemy dysk lub siadamy na różnych komputerach do programu.

Pozdrawiam

Gurpegi
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2011, 20:27

Re: 1.53

Post autor: Gurpegi » 26 mar 2012, 17:10

Jako cenne źródło informacji chciałem zasugerować co należy poprawić :-)
Po kilkunastu minutach pracy z nową wersją mogę stwierdzić, że działa prawie OK. Prawie, bo w przypadku niektórych filmów zapisuje się obok tytułu także rok (w nawiasie). Dotyczy to na razie 4 filmów:
Gliniarz (2011)
Absolwentka (2009)
Burza (2010)
Beastly (2011)
Właśnie taki pojawia się zapis w polu "Tytuł przetłumaczony. W przypadku filmów
Beastly (2011)
Popcorn (2007)
rok produkcji jest w polu "Tytuł oryginału"
Innych błędów na razie nie zauwazyłem.

PatrykDutkowski
Posty: 25
Rejestracja: 06 lis 2011, 20:16

Re: 1.53

Post autor: PatrykDutkowski » 27 mar 2012, 19:54

no wreszcie dzięki wielkie Pacer, bo totalna tragedia była z tamtą wersją :)

Pacer
Administrator
Posty: 239
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: 1.53

Post autor: Pacer » 05 kwie 2012, 08:47

Tak, kolumna jest ciut powiększona bo dochodziły do mnie sygnały, że użytkownicy mają po 10 tyś pozycji i więcej i nie widać numeru, ale pomyśle nad prostą możliwością zmiany w opcjach.

Jeżeli chodzi o wygląd to rozumiem, że to ważna kwestia bo ładny program przyciąga nowych użytkowników, a tym którzy deklarują się, że pracują na niej od lat przyjemniej się pracuje. Staram się delikatnie zmieniać ten wygląd bo wiem już z doświadczenia, że ludzie nie lubi zbyt dużego "szoku". Nie ukrywam, że nie chcę, aby to była choinka ważąca 100MB, a mało wnoszącą do tego do czego została stworzona.

Statystyki już od dłuższego czasu chodzą mi po myśli tylko niestety ciągle brakuje pomysłu jak uczynić coś funkcjonalnego i prostego. Chyba zastosuję się do Twojej rady, żeby stworzyć coś małego na początek i małymi kroczkami, prowadzony uwagami użytkowników to rozbudowywać.

tak ta ikonka "?" to znaczek do wywoływania okna "o programie", ale masz racje że spis skrótów by się przydał, przecież nikt nie czyta w moich myślach, ta informacja powinna być dostępna i czytelna.


Eksportowanie bazy na serwer to jest ten pomysł , który próbuję ugryźć od pewnego czasu, coś już zrobiłem ale to wszystko nie jest jeszcze gotowe aby funkcjonować.

pozdrawiam

luk86t
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2011, 11:36

Re: 1.53

Post autor: luk86t » 05 kwie 2012, 21:13

W menu (wstążka) można by zrobić coś takiego:

" Pokaż filmy według parametru:" - i obok dwa okna do wyboru. W pierwszym oknie wybieramy kolumne, której ma się tyczyć wybór, np gatunek, a w drugiej parametr a więc np Dramat i klikamy przycisk "pokaż". Wtedy zostają na liście tylko i wyłącznie filmy które w gatunku mają - dramat. Równie dobrze moglibyśmy wybierać aby filmoteka pokazywała nam np tylko filmy z Alem Pacino, albo tylko filmy Ridleya Scotta, albo tylko filmy powyżej 3000 mb, albo tylko filmy produkowane w Japonii. Oczywiście obok powinien znaleźć się wtedy przycisk - powróć do pełnej listy. Dzięki temu moglibyśmy szybko wyszukiwać interesujące nas filmy a więc np tylko amerykańskie, tylko nowe po 2005 roku, tylko komedie, tylko z jakimś aktorem. Byłoby to szybkie i proste. Ciekawe czy trudno by było coś takiego wrzucić do programu?

Zablokowany