Wersja Premium

Interesuje Cię automatyczne pobieranie danych o filmach? Znalazłeś jakieś błędy w automatyczny pobieraniu? Chcesz zgłosić się do beta testów automatycznego pobierania? Zapraszam
marianek43
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2013, 11:48

Wersja Premium

Post autor: marianek43 » 28 sty 2014, 18:16

Kupiłem dziś klucz i po wpisaniu (wklejeniu) go program się nie aktywuje.

Obrazek

Mało tego, niektóre dotychczas istniejące okładki zginęły.

Obrazek

Okienko PREMIUM nadal istnieje (chyba ze względu na brak aktywacji) i zasłania suwak.
Mam nadzieję, że te usterki zostaną poprawione.

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Wersja Premium

Post autor: Pacer » 28 sty 2014, 19:32

Czy czytałeś może ten opis http://www.filmoteka.studiohosting.pl/premium.php jest tam wyjaśnione co to jest premium.
Ta usługa nie musi być dodatkowo aktywowana, jeżeli masz klucz to możesz od razu pobierać dane do filmu.
Napisałem w innym wątku dotyczącym te wersji, że w tym widoku w którym pracujesz nie powinno być tego napisu premium, wkradł się mały błąd i będzie to poprawione, ten napis na tym widoku w ogóle nie będzie wyświetlany, aktualizacja pojawi się w tym tygodniu.
Okładki nie znikają ani nie są kasowane tak po prostu przez Filmotekę.
Może przeniosłeś gdzieś stary katalog Covers, a może otworzyłeś nową Filmotekę tzn nową wersję w nowym katalogu a ona ma zaznaczone w opcjach, że okładki ma pobierać z katalogu Covers przy pliku Filmoteki, więc albo należy w nowe miejsce przekopiować katalog COVERS albo w opcjach wskazać mu gdzie on jest. Mam nadzieję, że pomogłem.

marianek43
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2013, 11:48

Re: Wersja Premium

Post autor: marianek43 » 28 sty 2014, 20:52

Dzięki za odpowiedź. Po wskazaniu właściwego katalogu okładek, faktycznie zmniejszyła się liczba brakujących, ale nie do końca. W dalszym ciągu niektórych brak, choć w katalogu są.

Obrazek

Natomiast przy automatycznym wyszukiwaniu pojawia się komunikat, że brak filmu w bazie. Pod nr 616, gdzie jest komunikat, że poprawnie pobrano, jeszcze nie ma żadnego filmu.

Obrazek

Przykładowo film "Mandarynki" przy ręcznym wyszukiwaniu jest w bazie filmweb.

Obrazek

Być może popełniam jeszcze jakiś błąd, ale chciałbym nadal z przyjemnością korzystać z Filmoteki, która dotychczas nie sprawiała mi żadnych kłopotów.

marianek43
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2013, 11:48

Re: Wersja Premium

Post autor: marianek43 » 28 sty 2014, 22:04

Szkoda, że nie ma tu edycji postów.
Otóż sprawdziłem na większej ilości filmów i wersja Premium - wyszukiwanie - w zasadzie działa. Prawie wszystkie filmy zostały odnalezione. Pozostaje więc tylko sprawa brakujących okładek.

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Wersja Premium

Post autor: Pacer » 28 sty 2014, 23:15

Jeżeli jakiś film nie został odnaleziony w bazie to spróbuj go wyszukać i dodać manualnie, po zapisaniu danych Twój wybór zostanie zapamiętany i każdy kolejny raz jak będziesz chciał do niego pobrać dane to zostanie to poprawnie zrealizowane.

Jeżeli chodzi o okładki to upewnij się, że nie masz dwóch katalogów z Filmotekami i z okładkami bo to może wprowadzać całe zamieszanie. Zrób jeden katalog z jedną Filmoteką, której używasz, przegraj do COVERS wszystkie okładki z dwóch katalogów wcześniejszych, wskaż w opcjach katalog COVERS i jeżeli jeszcze gdzieś będzie brakować okładki to pobierz dane albo automatycznie albo manualnie. Myślę, że to załatwi sprawę.

marianek43
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2013, 11:48

Re: Wersja Premium

Post autor: marianek43 » 29 sty 2014, 09:08

Dziękuję bardzo za wyjaśnienia. Chyba wiem, gdzie jest przyczyna. Otóż używam jednej Filmoteki, ale na dwóch komputerach. Zlokalizowana jest w folderze Dropbox, ale ścieżka do folderu Covers na każdym komputerze jest inna.

Jeszcze raz dziękuję i przepraszam za kłopot wynikły z mojej winy. :)

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Wersja Premium

Post autor: Pacer » 29 sty 2014, 21:31

Dlatego właśnie w opcjach jest, aby ścieżka dostępu do okładek była zależna od programu/pliku Filmoteka.exe, wtedy nie ważne gdzie jest program bo okładki są brane z katalogu COVERS, który znajduje się przy programie, proszę z tym popróbować.

marianek43
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2013, 11:48

Re: Wersja Premium

Post autor: marianek43 » 30 sty 2014, 11:00

Dzięki! Na razie wszystko gra. :)
A tak w ogóle, to dziękuję również za sam program. Używam go od dawna i jestem bardzo zadowolony. Rozszerzeniem Premium zmobilizowałeś mnie do wsparcia tego ciekawego i użytecznego projektu, który ciągle się rozwija.
Używam go nie tylko do katalogowania własnych filmów, ale wszystkich obejrzanych. Dzięki temu wiem, kiedy jakiś film oglądałem i mogę przypomnieć zarys fabuły.

Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ