OPINIE WERSJI BETA

Interesuje Cię automatyczne pobieranie danych o filmach? Znalazłeś jakieś błędy w automatyczny pobieraniu? Chcesz zgłosić się do beta testów automatycznego pobierania? Zapraszam
Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: OPINIE WERSJI BETA

Post autor: Pacer » 24 lut 2013, 16:38

W "casyno royale" faktycznie był problem. Okazało się, że plik który był w serwisie nie był standardowym jpegiem tylko był w formacie png ale z końcówką jpg i to powodowało błąd krytyczny podczas próby wyświetlenia w Filmotece. Poprawiłem to i dodałem procedurę, która w przyszłości pozwoli uniknąć podobnych problemów. Z tym omenem nie do końca zrozumiałem o co chodzi, ale możliwe, że to już naprawiłem bo wprowadziłem poprawki do wyświetlania wyników z Filmwebu. To wszystko będzie dostępne w kolejnej wersji.

Mam nadzieję, że nie obrazisz się Praptaku, że zmieniłem troszkę Twojego nicka. Ten wcześniejszy wydawał mi się po prostu niekulturalny. Trzymajmy poziom, to odróżnia nas od hołoty. Pozdrawiam

tezar
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2013, 10:52

Re: OPINIE WERSJI BETA

Post autor: tezar » 01 mar 2013, 21:26

Witam! U mnie poza tym ze baza jest jeszcze jak dla mnie za mała to jak znajdzie dany film i go pobierze to go nie widac na pierwszym planie dopiero gdy zamkne okno z filmem i go ponownie otworze to wszystko gra. Ale mimo wszystko to bardzo ciekaawy pomysl i chce zlozyc moje gratulacje ogolne dla znakomitego programu filmoteki! :)

mortalis
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:01

Re: OPINIE WERSJI BETA

Post autor: mortalis » 03 mar 2013, 01:23

Pacer pisze:->mortalis
to jest film z 1997 więc czego się spodziewasz? baza się rozbudowuje, ale bardziej trafiają tam nowe filmy niż stare i prędzej znajdziesz w niej kilka wersji braveharta niż jakiś dokumentalny z 1960 roku. Baza już jest duża ale oczywiste jest, że nie ma wszystkiego i pewnie mieć nie będzie.

a co do wyszukiwania manualnego pozwól, że wytłumaczę Ci tak na przyszłość jak to działa, ten tytuł to powinieneś tam sam wpisać bo niestety jak się posiada filmy z takimi opisami w nazwie pliku to najlepsze algorytmy oczyszczające tego nie wytną. Ja zamontowałem najprostszy mechanizm, który wywala najczęściej występujące frazy, aby Ci ułatwić robotę żebyś Ty tego nie musiał robić, a skoro zostały jakieś śmieci typu "kazek" to skasuj to ręcznie, chyba Ci korona z głowy nie spadnie z tego powodu co :) ? Zresztą wpisz w wyszukiwarkę filmwebu "devils advocate rf by kazek ekazekforum" takie coś i zobaczymy co Ci znajdzie. Więc albo zrób sobie porządek z nazwami plików, aby był tylko tytuł i data albo sam usuwaj ręcznie to co czasami zostanie.
Wiem, że poprawienie tytułu to nie kłopot, często poprawiam. Poprostu chciałem się zapytać czy byłaby taka możliwość.
Co do aktualnej wersji narazie działa mi bez problemów.

adaszak10
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2013, 04:13

Re: OPINIE WERSJI BETA

Post autor: adaszak10 » 03 mar 2013, 04:20

programik super-czasem nie pobierze obrazka,ale najważniejsze ze opisy pobiera,bo przy mojej kolekcji ponad 5000 filmów,i robienie tego recznie to troszku by zeszło :D .A tak szybciutko to za mnie zrobi program.Gratuluję chęci i pomysłowości,oraz szacunek za tak poswiecony czas nad tym programem.

globuss2
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2013, 21:50

Re: OPINIE WERSJI BETA

Post autor: globuss2 » 04 mar 2013, 01:22

Pacer

Poskładałem swą bazę filmów na chwilę obecna ponad 2.500 tysiąca filmów zrobiłem jeden myk ..
mianowicie usunąłem wszystkie okładki jakie tylko były i dałem żeby pobrał automatycznie i tu zaczęły się schody ...
na 2512 filmów pobrał okładki do 2165 filmów wiec nie pobrał do 347 .. tyle wychodzi z matematyki
do tego dochodzi problem pobierania okładek od obcych filmów jakie przypadki widzę na szybko to
np
13 z Jason Statham a okładka od filmu Greenberg
2012 z John Cusack a okładka od filmu Hydra
300 z Gerard Butler a okładka od filmu Hiena
Annapolis z James Franco a okładka od filmu Hiena

to tyle z tego co widzę przeglądając bazę na szybko jeśli chcesz więcej przykładów to pisz ja się postaram odpowiedzieć tak szybko jak to tylko możliwe

adaszak10
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2013, 04:13

Re: OPINIE WERSJI BETA

Post autor: adaszak10 » 06 mar 2013, 00:53

Pecer-sorki ale chodziło mi o to że ja nie mam pretensji do tego że nie pobierze mi jakieś okładki (nie zależy mi aż na tym,tylko mi :), zawsze jak coś mogę dodać recznie.Zależy mi na opisach,wszysko zależy kto i jak ma opisany tytuł danego filmu ,bo czasem jeden tytuł na filmwebie ma 5 innych tytułów. Poprostu napisalem co było w moim przypadku,a tak po za tym program sssuper-pełen szacunek ;)

bagins
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2013, 20:13

Re: OPINIE WERSJI BETA

Post autor: bagins » 13 mar 2013, 15:02

Przy automatycznym pobieraniu dla bardzo dużej ilości filmów, które szukam nie pobiera plakatów, przy pobieraniu ręcznym plakaty pobiera prawidłowo.
Program nie wyświetla prawidłowo czeskich liter, nawet pobierając opis z filmwebu czeskie litery w tytule lub nazwiskach aktorów są zamieniane na inne litery, chociaż na stronie filmwebu czeskie litery są wyświetlane prawidłowo, np. do filmu "Dobry wojak Szwejk".
Rozumiem, że automatyczne pobieranie jest z bazy Filmoteki. Uzupełnianie tej bazy wymaga z pewnością wiele pracy. Czy nie prościej byłoby pobierać automatycznie z filmwebu, bo przy pobieraniu pojedynczych filmów działa prawidłowo, no może z wyjątkiem filmów czeskich.

globuss2
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2013, 21:50

Re: OPINIE WERSJI BETA

Post autor: globuss2 » 14 mar 2013, 00:18

Czy nie prościej byłoby pobierać automatycznie z filmwebu, bo przy pobieraniu pojedynczych filmów
tylko tu est problem bo czasami odpowiednie filmy nie są na pierwszym miejscu i dopiero byś miał bandzaj

ODPOWIEDZ