Zgłoszenia do beta testów.

Interesuje Cię automatyczne pobieranie danych o filmach? Znalazłeś jakieś błędy w automatyczny pobieraniu? Chcesz zgłosić się do beta testów automatycznego pobierania? Zapraszam
andrzej1985
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2013, 09:08

Re: Zgłoszenia do beta testów.

Post autor: andrzej1985 » 21 lut 2013, 10:02

Sprawdzałem na FILMWEB
Nie za ciekawie na 5 pobrał 1 "CONTAGION" reszty brak w bazie:
"LITTLE FISH,STRANGE POND","I SPIT ON YOUR GRAVE","EKSPERYMENT","AIR COLLISION" wyszukałem ręcznie i jest.
Na 14-6 nie będe wymieniał.
Ogólnie uważam,że przy dodawaniu pojedynczych filmów automat jest zbędny.
Nie wiadomo też co pobiera.Nie raz było tak,że nie pierwsza pozycja zgadzała się z filmem tylko 2 lub 5.
Przy dodawaniu nowej bazy np. 400 filmów może się przydać ale resztę będzie trzeba i tak wyszukać ręcznie.

globuss2
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2013, 21:50

Re: Zgłoszenia do beta testów.

Post autor: globuss2 » 21 lut 2013, 11:20

a więc tak .. koło 200 źle pobranych okładek
od pozycji 600 wyświetla ;-Error : brak filmów w bazie a ręcznie da radę pobrać
do kilku filmów pobrało sama obsadę
do kilkunastu filmów w ogóle nie pobrało danych ani ręcznie ani automatycznie


teraz czas na 2 dysk .. jak zrobię drugi to napisze co i jak ..

CompKiller
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2013, 20:24

Re: Zgłoszenia do beta testów.

Post autor: CompKiller » 21 lut 2013, 21:52

Podsumowujac test1:
1. Dla probki 100 filmów - automatyczne pobieranie nie zidentyfikowało 36
2. 30 z niezidentyfikowanych da się pobrać ręcznie z zadanym przez aplikację kryterium filtrowania nazwy ze śmieci.
3. z 1 i 2 Wniosek że pomiędzy algorytmami filtrującymi automat/manual musi być (chociażby niezamierzona) różnica
4. Warto pokusić się o dodanie dodatkowego kryterium wyszukiwania po roku (opcja jeżeli kolumna rok not null) - pozwoli na dokładniejszą identyfikację filmu - częstym przypadkiem są remake - ale raczej 2 te same w jednym roku sie nie zdarzają.
5. warto zrobić log o pobraniu pustej informacji (np. pobrano informację o filmie, ale brakuje w nim opisu, okładki) w logu podsumowującym mamy zapis: Pozycja XYZ Pusty Opis, Brak Okładki lub coś w tym stylu - przejrzenie 100 filmów nie powoduje problemu - ale bazy stosuje się raczej przy dużych kolekcjach więc robi sie to istotne.
6. Przydałby sie tryb update w automacie. Czyli:
a) Standard - pobiera wszystkie informacje
b) update - pobiera tylko pozycje (opis/okładka itp) puste

CompKiller
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2013, 20:24

Re: Zgłoszenia do beta testów.

Post autor: CompKiller » 21 lut 2013, 22:21

Pytanie do Twórcy:
Czy dobrze mniemam, że pobieranie ręczne działa po portalach (filmweb itp) a wyszukiwanie automatyczne po jakiejś wewnętrznej (znaczy się bedącej w posiadaniu Twórcy bazy danych) ktora jest stopniowo napełniana? Zastanowił mnie ten indeks po sumie kontrolnej właśnie (w szczególności że dostalem 100 komunikatów o poprawnym pobraniu i ani jednej uzupelnionej pozycji - zachowanie jakby klucza nie było :P)

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: Zgłoszenia do beta testów.

Post autor: Pacer » 22 lut 2013, 09:24

max-> w sumie dobry pomysł z blokowaniem wybranych pól do pobierania danych z netu, zaimplementuje to.

CompKiller-> Filmoteka jest i pozostanie darmowa, to co chcę wprowadzić to dodatkowa usługa serwerowa poprawiająca możliwości Filmoteki. Masz rację powinno to być dobrze oznaczone, teraz cały czas trwają prace nad sprawnym uruchomieniem tego i mogę się w różnych miejscach pojawić błędy itp. dla tego wyraźnie piszę, że są to beta testy. Nie rozumiem co masz na myśli odnośnie tej różnicy w punkcie 3, przecież chyba jest. punkt 5 czyli log o tym co pobrano, a co nie to dobry pomysł będę implementował. Punkt 6 czyli co powinien dociągnąć w automacie to dobry pomysł, dodam to.
Odnośnie ostatniego pytania to tak dobrze mniemasz, pobieranie ręczne pobiera dane bezpośrednio z wpisanych Filmotece serwisów, a automatyczne pobieranie korzysta z mojej bazy umieszczonej na serwerze Filmoteki i jest ona stopniowo napełniana, optymalizowana i poprawiana, wiem, że jeszcze dużo brakuje jej do doskonałości, ale mam zamiar ją rozwijać i iść w tym kierunku, aby to było całkiem sprawne, ułatwiające życie narzędzie. Jak to się stało, że dostałeś aż 100 komunikatów o poprawnym pobraniu i że niby nic nie pobrało? Przecież dostałeś klucz. Możesz mi powiedzieć dokładnie co zrobiłeś, abym mógł odtworzyć tą sytuację u siebie na komputerze?

andrzej1985 ->Ja się w pełni z Tobą zgadzam, że do paru filmów automatyczne pobieranie zupełnie nie jest potrzebne. Ta oferta jest kierowana do użytkowników co ich bazy idą w setki, a nawet w tysiące. Zauważ, że plusem jest także to, że nawet jak stracisz całą bazę z opisanymi filmami to paroma kliknięciami będziesz mógł ją odtworzyć. A w przypadku, gdy jakiegoś filmu będzie w bazie brakować ze względu na jego rzadkość, to wystarczy, że dodasz go ręcznie raz i już baza będzie kompletna i będziesz mógł sobie ją pobierać kiedy tylko będziesz chciał.

globus-> Na czym polega to że źle pobrał okładki? Masz na myśli, że nie pobrał ich wcale czy może pobrał do innych filmów, czy może pliki są urwane niekompletne, wyjaśnij mi to proszę. A co masz od 600 pozycji w swojej bazie jeżeli można wiedzieć, że nie mogło tego u mnie znaleźć? Do jakich filmów nie pobrało danych w żadnej funkcji? Podaj parę przykładów.

enef
Posty: 11
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:50

Re: Zgłoszenia do beta testów.

Post autor: enef » 22 lut 2013, 15:19

Nie chcę nikogo pouczać, ale wszystkie posty z tej strony powinny znajdować się w innym temacie.
Robi się burdel przez takie mieszanie wątków.

Post nic nie wnoszący do tematu - do skasowania.
zzzZZZzzz

globuss2
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2013, 21:50

Re: Zgłoszenia do beta testów.

Post autor: globuss2 » 22 lut 2013, 16:40

Pacer

co do okładek to pobierało od innych filmów
a co do filmów 600 +
tytuły takie
Flipped 2010
Flushed Away 2006
Fly Boys 2006
Footloose 2011
Gangi Nowego Jorku
G.I. Joe Czas Kobry 2009
General Nil
co do filmów do których wcale nie pobrało to tak
Celine 2008
Cudaki 3 2010
Johnny Mnemonic 1995
Kochaj albo rzuć (1977)
Nie Ma Mocnych 1974

to kilka przykładów o które prosiłeś .. może problemy u nie wynikają beznadziejnego nazewnictwa plików i dl tego nie pobiera aczkolwiek programik spoko

Stilon85
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2013, 15:40

Re: Zgłoszenia do beta testów.

Post autor: Stilon85 » 22 lut 2013, 19:52

witam - zgłaszam się i proszę o klucz

gilotyna
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2013, 22:24

Re: Zgłoszenia do beta testów.

Post autor: gilotyna » 22 lut 2013, 22:31

witam - zgłaszam się na automatyczne pobieranie i proszę o klucz :D

gilotyna

CompKiller
Posty: 7
Rejestracja: 19 lut 2013, 20:24

Re: Zgłoszenia do beta testów.

Post autor: CompKiller » 22 lut 2013, 22:43

Wkradło się małe nieporozumienie w zakresie tego licencjonowania.
Chodziło mi o to, że na chwilę obecną poprawne działanie wymaga wprowadzenia klucza - mniemam, że to po prostu zahashowany login i hasło do Twojej bazy - bardzo dobry pomysł. Niemniej jednak dobrze byłoby gdyby opcja nie uruchamiała sie bez klucza. Teraz jest tak, że nawet jak nie masz klucza to masz wpis w logu:
"Sprawdzanie filmu nr 198 "XXX"
Poprawnie pobrano "
Mimo że nic nie robił

odnośnie punktu trzeciego to przykładowo film:
Thale - w automacie go nie znalazł, ale w manualu już tak. <- To jednakże wyjaśnia wewnętrzna baza danych filmoteki więc wycofuje punkt. Po prostu nie było go w bazie filmoteki.

Jeżeli chodzi o drugi test to wydaje mi się, że wychwyciłem przypadek:
Jak mówiłem wziąłem się solidnie do testów więc 3 przypadek testowy - baza danych 49 Pozycji.
Pobieranie informacji działa prawidłowo.

Z trzech testów:
Jeżeli ilość wpisów w bazie jest <=100 to działa poprawnie: zapisy w logu:
"Sprawdzanie filmu nr 25 "XXX"
Poprawnie pobrano XXX"


"Sprawdzanie filmu nr 26 "XXX"
error: brak pliku w bazie"

Co do tego ograniczenia 100 to pewny nie jestem - to wymaga szerszych testów na razie preparuję bazę.

Jak testować to na całego więc:
Mam testową bazę 3000 pozycji gdzie uruchomienie wyszukiwania dla np. pierwszych 100 kończy się zapisem w logu:
"Sprawdzanie filmu nr 100 "XXX"
Poprawnie pobrano "
pomimo, że nic się nie dzieje (dane się nie aktualizują). Oczywiście klucz wczytany.

Poza tym pomysł racjonalizatorski znacznie pomagający - może by tak zaimplemenować tryb update - ale bazy czyli dokładnie w drugą stronę - czyli uzupełniać dane na podstawie bazy lokalnej w bazie docelowej.
Zakładam że działało by to wg. algorytmu:
Film to kolekcja danych dotycząca filmu.
Jeżeli Film nie pełny (główne pozycje puste) sprawdź czy istnieje w bazie serwera i zaktualizuj dane bazy lokalnej
inaczej
Jeżeli Film pełny - sprawdź czy istnieje w bazie serwera i jeżeli nie to zaktualizuj dane w bazie serwera

To pomoże w szybkim tempie napełnić bazę serwera.

Pomysł racjonalizatorski 2:
Z tego co zdążyłem zauważyć - to każdy człowiek zazwyczaj wprowadza filmy wg. jakiejś swojej maski np.
NazwaOrginalna [rok] rip .rozszezenie
Fajnym narzędziem byłaby możliwość implementacji takiego mechanizmu by w opcjach wprowadzić maskę i dostać możliwośc powiązania pliku z innymi polami bazy np. poprzez:
Zakładamy, że rozkładając string nazwy pliku:
1. Filmoteka rozpoznaje rozszerzenie więc można go wykluczyć
2. Podajemy maskę wskazując:
a) wskazujemy separator nazwy (znak "_"," ",inny)
dla naszego przykładu " "
b) wskazujemy znaki pomijalne (lista: np "[","]" itp)
i wskazujemy maskę po polach:
TytułOrginału RokProdukcji

i przy wczytywaniu uzupełniałyby się te pola z automatu na podstawie maski po wycięciu z nazwy pomijanych znaków, czyli w naszym przykładzie:
W pole TytułOrginału wprowadzasz dane do pierwszego separatora, w pole rok od drugiego do trzeciego - nie podaliśmy innych masek więc dalej nie analizuje stringa - jeżeli podamy to bada wszystkie pola wg. maski.

Wiem że te pomysły to trochę nie na miejscu - za co przepraszam, ale mniemam, że pomysł dobry ułatwiający filtrowanie wsadu do bazy. A jeszcze niezbyt sprawnie poruszam się po forum by trafić z tym w prawidłowe miejsce.

BTW. rozumiem, że to beta testy. Filmoteka to naprawdę duże dzieło - i tylko staram się trochę pomóc dokładnymi testami :P

Zablokowany