problem z pobieraniem danych z filmweb

Filmoteka źle sciągneła dane na temat filmu z filmweb.
Opisz to tu.
kulakoza1
Posty: 31
Rejestracja: 14 lip 2018, 14:53

Re: problem z pobieraniem danych z filmweb

Post autor: kulakoza1 » 15 sty 2020, 17:45

Witam,
1. chyba Filmweb znowu coś pozmieniał na swojej stronie, bo wersja 1.74 (Win 7) nie ściąga prawie żadnych danych (u mnie ściąga tylko tytuł oryginału i przetłumaczony, rok produkcji, ocenę i link do strony)
2. chciałbym powrócić do rzeczy którą już raz poruszyłem tzn. ściągania pełnej obsady filmu. NIE PROSZĘ O ZMIANĘ PARAMETRÓW PROGRAMU - bo dla zdecydowanej większości użytkowników programu 12 pierwszych nazwisk jest wystarczające (i zgadzam się z tym ograniczeniem, żeby "'nie zaśmiecać" bazy).
Mam jednak następujące pytanie: czy istnieje możliwość, abym TYLKO W SWOJEJ KOPII PROGRAMU zniósł to ograniczenie lub powiększył tę ilość do np. 70 nazwisk.
Piszę o tym, bo (co prawda bardzo rzadko) zdarza się, że znany aktor gra jakąś malutką rolę i jest umieszczony na końcu spisu obsady (w Filmweb'ie).
Pozdrawiam.

1marek
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2011, 03:52

Re: problem z pobieraniem danych z filmweb

Post autor: 1marek » 17 sty 2020, 05:11

witam . Potwierdzam. Program przestał pobierać dane z filmweb-u

akubit
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2018, 22:19

Re: problem z pobieraniem danych z filmweb

Post autor: akubit » 01 lut 2020, 22:25

Zmiany są duże. Czyżby to koniec programu? Nie wierzę. Jest jedyny i najlepszy! Pacer napisz coś!

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: problem z pobieraniem danych z filmweb

Post autor: Pacer » 03 lut 2020, 00:50

akubit pisze:
01 lut 2020, 22:25
Zmiany są duże. Czyżby to koniec programu? Nie wierzę. Jest jedyny i najlepszy! Pacer napisz coś!
Jeeeezu spokojnie :D. Na Filmwebie narobili tyle zmian, że potrzebowałem trochę czasu, żeby to ogarnąć i dobrze przetestować.
Jak będzie koniec Filmoteki to Wam napisze, ale się nie zapowiada :D.

akubit
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2018, 22:19

Re: problem z pobieraniem danych z filmweb

Post autor: akubit » 03 lut 2020, 20:04

Kamień spadł mi z serca :mrgreen:

kulakoza1
Posty: 31
Rejestracja: 14 lip 2018, 14:53

Re: problem z pobieraniem danych z filmweb

Post autor: kulakoza1 » 03 lut 2020, 22:25

Witam,
potwierdzam działanie wersji na Win7 (przynajmniej u mnie).
1. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za uwzględnienie w wersji 1.75 mojej prośby o możliwość indywidualnego ustawienia ilości ściąganych nazwisk z obsady filmów.
Niby mała rzecz (pewnie dla wielu), a mnie bardzo ucieszyła.
2. w wolnej chwili proszę o sprawdzenie takiego drobiazgu: w obsadzie filmu Janosik (1974) źle ściąga (u mnie) literkę "ó" np. Marian Łącz - Zb&oacutejnik Słowak lub Cezary Julski - Dow&oacutedca żandarm&oacutew - podobnie np. w filmie Młode wilki (1995) Marcin Sosnowski - Policjant Lolo wsp&oacutełpracownik prokuratora.
Choć nie zawsze tak robi, bo np. Zofia Więcławówna - Dama do towarzystwa Klarysy (z Janosika) lub Nieulotne (2013) Lidia Bogaczówna - Pielęgniarka czy Bez wstydu (2013) Anna Próchniak - Irmina już ściąga OK.
Pewnie wina leży po stronie Filmwebu i różnego kodowania liter, czego przykładem może być film Amadeusz (1984) gdzie w polu reżyser ściąga Miloš Forman.
3. w pozostałych polach (np. opisie filmu) jest OK (na razie nie zauważyłem przekłamań).
4. RZECZYWIŚCIE PROGRAM SZYBCIEJ WYSZUKUJE I ŚCIĄGA DANE.

Wielkie dzięki za ten program i serdecznie pozdrowienia.

kulakoza1
Posty: 31
Rejestracja: 14 lip 2018, 14:53

Re: problem z pobieraniem danych z filmweb

Post autor: kulakoza1 » 03 lut 2020, 22:33

PS. do źle ściąganej literki "ó" - wydaje się, że dotyczy to na Filmwebie pola "granej postaci", a nie pola "nazwisko aktora"
Pozdrawiam.

kulakoza1
Posty: 31
Rejestracja: 14 lip 2018, 14:53

Re: problem z pobieraniem danych z filmweb

Post autor: kulakoza1 » 04 lut 2020, 02:19

Witam,
sorry, znalazłem jeszcze jeden problem związany ze ściąganiem obsady.
Jeśli na Filmwebie w polu "granej postaci" jest "(on sam)" to nie ściąga ani nazwiska, ani granej postaci, np. Jackass 3D (2010).
No, ale wystarczy już tych narzekań, poza tym program jest naprawdę świetny.
Pozdrawiam.

Pacer
Administrator
Posty: 279
Rejestracja: 21 mar 2010, 23:55

Re: problem z pobieraniem danych z filmweb

Post autor: Pacer » 06 lut 2020, 14:25

Faktycznie kulakoza1, wnikliwe testowanie przyniosło efekty. Poprawię to i dam znać.

ODPOWIEDZ